Cichy domyk - dlaczego warto?

Cichy domyk - dlaczego warto?

Szuflady z cichym domykiem – wygoda, jakość i długowieczność

Co to takiego ten cichy domyk lub inaczej określany system soft close?

Jest to taki mechanizm szafek meblowych, który po mocnym dopchnięciu szuflady nie pozwoli ni trzasnąć. W ostatniej fazie zamykania ok 2-3 cm przed całkowitym zamknięciem, specjalny mechanizm hamuje pęd szuflady i delikatnie ją dociąga do pełnego domknięcia oraz gwarantuje ciche zamykanie szuflad.

Podobny system może być zastosowany w drzwiczkach. Zasada działania jest taka sama choć mechanizm zupełnie inny. Chodzi o to by drzwiczki nie trzasnęły tylko zostały delikatnie zamknięte.

Dlaczego warto wybrać cichy domyk?

Przy każdym trzaśnięciu drzwiczek lub szuflady bez systemu samodomykającego wytwarzają się drgania, które są przenoszone na okucia (zawiasy, prowadnice) oraz ich system mocowań, w efekcie śrubunki się luzują i wypoziomowane na etapie montażu szuflady i drzwiczki wypaczają się. Cichy domyk działa jak amortyzator, który wydłuża żywotności zastosowanych okuć dlatego warto wybierać te produkty, które taki system mają zastosowany w swojej konstrukcji.

CICHY DOMYK - zalety 

  • pełny wysuw - bezproblemowy dostęp do zawartości szuflady
  • płynne otwieranie i zamykanie szafek
  • idealne prowadzenie szuflady na torach jezdnych prowadnic
  • bezgłośne zamykanie szuflady bez efektu trzaskania
  • komfort użytkowania i funkcjonalność 

Wszystkie szuflady w naszych szafkach łazienkowych wyposażyliśmy w nowoczesne pneumatyczne prowadnice firmy GTV. 

Cichy domyk znajduje się we wszystkich meblach od Mantes.pl

 

Cichy domyk cichemu domykowi nie równy 

Jeśli w opisie szafki, regału lub jakiegokolwiek mebla z szufladą informujemy w danych technicznych - cichy domyk /system soft - oznacza to , że w produkcie zastosowane są mechanizmy wbudowane w konstrukcję szuflady. Metalowe boksy szuflad połączone z prowadnicami wyposażonymi w pneumatyczne siłowniki są idealnie dopasowane dla niezawodnego działania.

To nasi fachowcy na etapie montażu kalibrują prowadnice i szuflady, tak by szafka pod umywalkę, regał lub komoda funkcjonowały bez zarzutu przez wiele cykli ich użytkowania.

Ale uwaga nie każdy cichy domyk to wysokiej jakości prowadnice szuflad !!! - szukaj tylko sprawdzonych rozwiązań

Zdarza się, że system opisany przez sprzedawcę jako cichy domyk to plastikowy spowalniacz lub hamulec montowany na podstawowych, najtańszych prowadnicach rolkowych. To ekonomiczne rozwiązanie jest często stosowanym chwytem sprzedażowym. Oczywiście, że to też "cichy domyk" bo spełnia swoją funkcję ale jakość prowadzenia szuflady i wytrzymałość takich niskogatunkowych rozwiązań nie zapewnia ich długowieczności. Należy sprawdzić w wybranym produkcie co producent/sprzedawca miał na myśli wskazując CICHY DOMYK - czy to profesjonalne i sprawdzone mechanizmy czy tanie rozwiązania służące na chwilę?

 

Jak to działa? - zobacz film prezentujący system cichego domyku w naszych meblach

 

Zawiasy z samodomykaczem

W meblach łazienkowych, które w swojej konstrukcji posiadają drzwiczki umieściliśmy zawias meblowy z wbudowanym hamulcem dającym efekt cichego domyku - w końcowej fazie drzwiczki hamują, a wbudowany system powoli domyka szafkę do końca.

Efekt? - specjalny mechanizm zwalniający delikatnie, niemal bezgłośnie dociąga drzwiczki, dzięki czemu nie trzaskają!!!

Zastosowane mechanizmy podnoszą komfort użytkowania mebli i zapewniają ich długą funkcjonalność, a każdy rodzaj uchwytu w szufladzie będzie spełniał już tylko rolę estetycznego dodatku.

Cichy domyk pozwoli na ciche i delikatne zamknięcie szuflad i szafek.


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl