Meble łazienkowe - szafki, regały, umywalki - Mantes.pl

Jaka bateria do umywalki nablatowej?

Jaka bateria do umywalki nablatowej?

Bateria do umywalki nablatowej – czy musi być jakaś specjalna?

Nie, nie musi 😊. Każda bateria łazienkowa może zostać wykorzystana do umywalki nablatowej. Najważniejsze, żeby wylewka baterii z której wylatuje strumień wody wylewała wodę mniej więcej do środka otworu odpływowego. Takie dopasowanie spowoduje, że woda nie będzie się rozchlapywała przy mocnym strumieniu i że strumień wody trafi do umywalki a nie poza nią. W zależności od głębokości umywalki wybieramy taką baterię aby swobodnie między wylewką a otworem odpływowym zmieściły się dłonie w które często nabieramy wody by opłukać twarz czy umyć ręce.

Ani zbyt niskie usytuowanie wylewki ani zbyt wysokie nie jest wygodne w codziennym użytkowaniu. Dopasuj ten parametr tak aby wygodnie było Ci korzystać z umywalki oraz odpowiedniej wysokości baterii.

W Mantes.pl znajdziesz różnego rodzaju baterie do umywalki nablatowej

Jaki rodzaj umywalkowej baterii wybrać?

Wybierając baterię do umywalki nablatowej, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Na rynku dostępne są różne modele łazienkowych baterii umywalkowych, w tym baterie nablatowe, baterie stojące, baterie podtynkowe (baterie ścienne) lub baterie umywalkowe montowane bezpośrednio na umywalce. Wymienione rodzaje baterii umywalkowych różnią się montażem i sposobem użytkowania. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się, jaki typ baterii będzie najlepiej odpowiadał potrzebom użytkownika i rozważyć różne propozycje baterii umywalkowych. Zapraszamy na nasz przegląd baterii umywalkowych.

 

Umywalka nablatowa z miejscem do montażu baterii

Baterię można zamontować na umywalce jeśli wybrany model umywalki nablatowej ma otwór do zamocowania armatury. Dostępne są modele umywalek, które posiadają już w swojej konstrukcji otwór na odpowiedni montaż baterii. W większości przypadków otwór na baterię znajduje się na tylnej krawędzi umywalki i jest centralnie usytuowany. Większość otworów pod baterie umywalkowe ma standardowy rozmiar 35 mm – na to zamontujesz dowolną baterię, która zamaskuje ten otwór.

Na rynku znajdziesz baterie umywalkowe z asymetrycznie umieszczonym otworem lub miejsce do zamontowania baterii znajduje się na jej bocznej krawędzi. Tego rodzaju rozwiązania powstają aby dopasować umywalki do potrzeb użytkowników i aby ten wybór umożliwiał zaaranżowanie wymarzonej przestrzeni w łazience.

Mantes.pl posiada w swojej ofercie baterie do umywalek nablatowych w różnych kolorach.

Bateria montowana na blacie

Baterie umywalkowe nablatowe są jednym z najpopularniejszych rozwiązań, gdy umywalka nie jest na tyle duża aby zająć całą powierzchnię blatu. Na montaż baterii nablatowej potrzeba przeznaczyć jakąś część blatu aby baterię postawić pionowo. Ten typ baterii można zamontować z tyłu umywalki lub z boku – wszystko zależy od pomysłu aranżacji łazienki i potrzeb użytkowników. Należy pamiętać, że bateria umywalkowa nablatowa powinna być na tyle wysoka aby wylewka znalazła się nad rantem umywalki.

W Mantes.pl znajdziesz baterie do umywalek nablatowych w wielu typach do wyboru.

 

Bateria podtynkowa

Ta bateria łazienkowa montowana jest do ściany i wylewka oraz kurki wychodzą z tynku nad umywalką.

Czy bateria podtynkowa to dobre rozwiązanie? Jak każde ma swoje zalety i wady. W opinii naszych Klientów niepodważalną zaletą baterii podtynkowych jest łatwość utrzymania ich w czystości i mniej brudzący się kran. Znacie to miejsce wokół baterii gdzie notorycznie zbiera się kamień? Pierścień z kamienia dookoła baterii powstaje przez wodę, która kapie przy zamykaniu kranu mokrą ręką. Ta sytuacja nie występuje w bateriach podtynkowych. Nie ma tu zwyczajnie miejsca na to aby woda otaczała wylewkę i tworzyła kamień i osad.

Niektórzy nasi klienci obawiają się, że ewentualne awarie kanalizacyjne będą wymagały kucia ściany jeśli zamontują baterię podtynkową ale dobrze wykonana instalacja działa niezawodnie przez długie lata i nie ma potrzeby ingerencji w ten hydrauliczny układ.

Bateria umywalkowa podtynkowa do dobre rozwiązanie w miejscach użyteczności publicznej świadczy o tym, że to rozwiązania długotrwałe i funkcjonalne.

Baterie do umywalek nablatowych od Mantes.pl to gwarancja najwyższej jakości i wygody użytkowania.

Stojąca bateria umywalkowa

Baterie umywalkowe stojące to wybór dla osób, które szukają funkcjonalności i elegancji w jednym. Taką baterię umywalkową należy montować na podłodze, a nie bezpośrednio na umywalce, dzięki czemu wyglądają bardzo elegancko i nowocześnie. W związku z tym, że stojąca bateria montowana jest przy podłodze warto zwrócić uwagę na wysokość baterii. Bateria umywalkowa powinna być dobrana do wielkości umywalki, aby umożliwić wygodne korzystanie z niej.

Kształt baterii i rodzaj wylewki

Kształt baterii umywalkowej również ma duże znaczenie. Na rynku dostępne są baterie o różnych kształtach, takie jak np. baterie z klasyczną prostą wylewką lub z wysoką wylewką z giętym końcem. Istotny jest również rodzaj wylewki - mamy do wyboru wylewki o klasycznym kształcie, a niektóre baterie umywalkowe wyposażono w wylewki z systemem oszczędzania wody.

Wysokość baterii umywalkowej

Wysokość baterii umywalkowej to kolejny ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze baterii. W zależności od wzrostu użytkownika oraz stylu naszej łazienki, możemy wybrać modele baterii umywalkowych np. niskie baterie umywalkowe o wysokości standardowej lub baterię umywalkową wysoką.   

 

Kolor baterii umywalkowej baterii łazienkowej

Kolor baterii łazienkowej może mieć duży wpływ na wygląd łazienki. Może ona dodawać elegancji, stylu i charakteru, a także wpłynąć na wrażenie przestrzeni. Na przykład, chrom błyszczący lub srebrny kolor cieszą się dużą popularnością i pasują do wielu różnych stylów łazienek. Natomiast czarny wariant koloru, czarny matowy, złoty wariant koloru lub miedziany mogą dodać bardziej wyrafinowanego i luksusowego wyglądu. Istotne jest to jak styl baterii i jej kolor dopasowane są do innych elementów łazienki, takich jak umywalka, wanna czy prysznic, aby całość prezentowała się harmonijnie.

 

Czy umywalkę dosunąć do ściany czy odstawić aby powstała za nią wolna przestrzeń?

Na to pytanie odpowiedź znasz tylko TY. Nie ma co do tego ogólnej zasady. Jedni wybiorą umywalkę, którą dosuną tyłem do ściany i użyją silikonu aby zabezpieczyć przestrzeń na styku umywalki z płytkami a innym to rozwiązanie nie przypadnie do gustu bo wolą aby umywalka stała centralnie na środku blatu i nie przeszkadza im wolna przestrzeń na blacie, która powstała za umywalką. Od naszej decyzji zależy też montaż umywalki nablatowej.

Zaletą umywalki stykającej się ze ścianą jest brak konieczności wycierania wody, która wychlapie się poza umywalkę na tył blatu. Czasami, jeśli bateria jest wysoka lub miejsce za umywalką jest wąskie dojście do tej przestrzeni jest ograniczone i ciężkie do utrzymania w czystości ale… Jeśli chcesz zastosować okrągłą umywalkę nablatową lub taką o niesymetrycznym kształcie nie uda Ci się dosunąć jej jednym bokiem do ściany bo będzie się tylko stykała punktowo więc musisz pokochać przestrzeń między ścianą i umywalką i w miarę potrzeby utrzymywać tam czystość.

Sprawdź ofertę Mantes.pl i wybierz baterię do umywalki nablatowej idealną do wystroju Twojej łazienki.

 

Jaki otwór pod umywalkę nablatową? Czy jest jakiś standard?

W zasadzie mało jest umywalek, których nie na się osadzić na blacie. Ograniczeniem jest jedynie kształt spodu umywalki i przygotowanie odpowiedniego otworu. Jeśli misa umywalki nie wychodzi poniżej dolnych rantów /boków/ to umywalka „na płasko” styka się z blatem i wówczas wystarczy jedynie otwór pod odpływ, który umożliwia podłączenie syfonu i odprowadzenie wody z umywalki. Są jednak umywalki, których spód wymaga delikatnego wpuszczenia umywalki w blat – wtedy otwór odbiega od standardu i ma inny kształt lub wymiar. Poniżej przykłady otworów pod umywalki z naszej oferty, które są dopasowane do specyfiki umywalek.

Na mantes.pl wszystkie szafki z blatem i umywalką nablatową są „sparowane” i tak dobrane aby pasowały do siebie. Oznacza to, że w blatach są już otwory dostosowane do umywalek z którymi je oferujemy. Dzięki temu masz pewność, że do naszych umywalek otrzymasz odpowiednie baterie umywalkowe, a montaż baterii umywalkowej będzie szybki i prosty. Jeśli wybierzesz umywalkę inną niż dedykowana możemy wykonać pełny blat do szafki a Ty we własnym zakresie wykonasz otwór do swojej umywalki tak aby spasować idealnie wymiary i odległości. Najlepiej to zrobić po ułożeniu umywalki na blacie i sprawdzeniu w którym miejscu będzie „jej miejsce”. Wycięcie należy zabezpieczyć silikonem.

Poniżej zdjęcie szafki z umywalką nablatową i rysunek blatu z wycięciem pod ten właśnie model umywalki LIV-600

 W sklepie Mantes.pl znajdziesz baterie do umywalek nablatowych w wielu wariantach kolorystycznych.


 

Wybór łazienkowych baterii nie należy do najprostszych. Wszystkie baterie umywalkowe mają swoje indywidualne cechy i zalety. Dlatego jeśli masz jakieś pytania i potrzebujesz porady - jak właściwie wybrać baterię zadzwoń lub napisz do nas a razem coś wymyślimy :) U nas na pewno znajdzie się Twoja idealna bateria umywalkowa.

Zastanawiasz się nad wyborem umywalki? Sprawdź nasz poradik, w którym doradzimy Ci czy wybrać umywalkę nablatową czy naszafkową

Jakie baterie są odpowiednie do umywalek nablatowych w łazience?

Aby dobrać odpowiednią baterię do umywalki nablatowej, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy bateria jest przeznaczona do umywalek nablatowych. Należy zwrócić uwagę na styl łazienki, w której umywalka się znajduje, aby bateria była zgodna z aranżacją. Ważnym aspektem jest również montaż – można wybrać baterię na blacie lub podtynkową, w zależności od preferencji.

Jakie modele baterii nablatowych są dostępne?

Na rynku dostępne są różne modele baterii nablatowych, które różnią się zarówno stylem, jak i funkcjonalnością. Można znaleźć baterie stojące na blacie łazienkowym, ścienne, a także podtynkowe. W przypadku baterii stojących na blacie, istotne jest sprawdzenie odległości pomiędzy wylewką a krawędzią umywalki, aby mieć pewność, że bateria będzie odpowiednio dopasowana do umywalki.

Jak zachować odpowiednią odległość pomiędzy wylewką a krawędzią umywalki?

Należy zachować odpowiednią odległość pomiędzy wylewką a krawędzią umywalki, trzeba sprawdzić specyfikację techniczną baterii, którą zamierzamy zakupić. Zazwyczaj producent podaje taką informację, która wynosi około 15 cm. Ważne jest, aby ta odległość była zachowana, aby zapewnić wygodę i komfort użytkowania baterii.

Jakie są różnice między bateriami stojącymi na blacie a ścienne?

Różnice między bateriami stojącymi na blacie a ścienne polegają na ich umiejscowieniu i sposobie montażu. Baterie stojące na blacie są umieszczone bezpośrednio na blacie umywalki lub wanny, podczas gdy baterie ścienne są przymocowane do ściany. Decyzja, która opcja jest lepsza, zależy od preferencji stylistycznych i dostępnej przestrzeni w łazience.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl